10.9 C
New York
Saturday, April 1, 2023

Buy now

lajme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

BOTA

ekonomi

OPINIONE

sport

rozë

Biznesmeni i njohur zotohet se do ta organizojë dasmën madhështore të Luizit dhe Kiarës

Luiz dhe Kiara janë bërë dy nga emrat më të përfolur. Ai tashmë ka thurur planë për dasmë, pas lidhjes që kanë krijuar brenda Big Brotherit. Së fundmi, ka qenë biznesmeni Gjergj Luca, i cili përmes një video publikisht i ka premtuar Kiarës dhe Luizit se sapo...

kulturë

MODA

shëndeti

këshilla mjekësore

Sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë?

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ditë, me shpresën se ky lloj aktiviteti fizik përmirëson shëndetin. Ekspertët kanë rekomanduar...

këshilla mjekësore

Musaka me patate, shije tradicionale në tryezë

Një gatim special, i veçantë me shije të mrekullueshme dhe ideal për një vakt dreke por edhe darke. Musakaja është përgatitur jetë e mot nga...

teknologji

Një mënyrë e re e karikimit të telefonit po vjen, ja sa shpejt mbushim baterinë

Shpejtësia e karikimit të baterisë së shpejti do të shkojë në një nivel të ri, si dhe pritet një rritje e kapacitetit të baterive...

Facebook po shqyrton ndalimin e reklamave politike në Evropë

Meta, kompania mëmë e Facebook dhe Instagram, po shqyrton ndalimin e reklamave politike nga platforma e saj në Evropë, sepse nuk është në gjendje...

Microsoft prezantoi një robot bashkëbisedues AI për ekspertët e sigurisë kibernetike

Microsoft prezantoi një robot bashkëbisedues me inteligjencë artificiale për të ndihmuar ekspertët dhe profesionistët e sigurisë kibernetike të kuptojnë problemet kritik dhe gjetur mënyra...

auto

BE miraton rregullat për makinat elektrike, pikë karikimi në çdo 60 km

Brenda 10 vitesh rrjeti rrugor që lidh vendet e BE do të jetë pajisur me sistem furnizimi për makinat me energji elektrike. Bashkimi Europian po...

kuriozitete

Dhuroi 100 litra gjak për 60 vjet, kjo është gruaja që hyri në librin ‘Guiness’

Një grua në Alberta të Kanadasë ka hyrë në librin e rekordeve Guiness si personi që ka dhuruar gjak për kohën më të gjatë. 80 vjeçarja Josephine Michaluk ka marrë certifikatën e Rekordit Botëror pasi për më shumë se 60 vite ka dhuruar “lëngun e jetës” për personat në nevojë. Michaluk filloi të dhurojë gjak në...