-5.3 C
Pristina
Wednesday, February 8, 2023

Auto

Volvo po tërheq mbi 100 mijë vetura

0
Arsyeja për këtë është një problem i mundshëm me softuerin në modulin e kontrollit të frenave, siç shpjegohet nga zëdhënësi i prodhuesit suedez. Disa versione...

VinFast planifikon t’i përgjigjet uljeve të çmimeve të Tesla-s me promocione...

0
Javën e kaluar Tesla i uli çmimet e saja në tregjet kryesore si në SHBA, Evropë dhe Kinë, me shifra që shkonin deri në...

Blen një Ferrari, nuk e përdor kurrë dhe në fund e...

0
Të blesh një Ferrari dhe ta përdorësh shumë pak, është diçka më e zakonshme sesa mund të mendoni. Ata që e blejnë kanë edhe...

Airbus po teston teknologjinë për uljen dhe devijimin autonom të aeroplanëve

0
Airbus ka filluar testimin e një sistemi autonom të kontrollit të avionit që do të ndihmojë pilotët në situata kritike. Është sistemi DragonFly që mund...

Veturë me benzinë apo naftë, cila është më e mirë?

0
Kishte një kohë kur motorët me naftë zakonisht gjendeshin vetëm në kamionë, autobusë, traktorë, trena dhe metro. Ata kishin ekonomi të mirë të karburantit,...

Makinat Porsche së shpejti mund të mbështesin aplikacionet e pavarura të...

0
Sipas një burimi të afërt me Porsche, kompania është në bisedime me Google për të ofruar qasje në aplikacionet e Google dhe në shërbimet...

Kjo mund të jetë taksia e së ardhmes

0
Me një zhvillim kaq të shpejtë teknologjik, pyetja që shumë njerëz mund të shtrojnë është: a janë ata të sigurt? Shefi i Agjencisë Evropiane...

BMW brendi premium më i suksesshëm edhe në vitin 2022

0
BMW mbeti brendi premium më i suksesshëm edhe në vitin 2022.  Me 2,100,692 automjete të shitura (minus 5.1 për qind krahasuar me vitin 2021), BMW...

Rolls-Royce thyen rekorde, dorëzon tek blerësit më së shumti vetura në...

0
Tregu botëror i veturave është përballur me probleme të shumta në tre vitet e fundit, por ka prodhues veturash që ende arrijnë të përmirësojnë...

Asnjë shofer nuk e di këtë, 4 truke të fshehura të...

0
Shumica e shoferëve i vendosin rripat e sigurimit sapo hyjnë në makinë, gjë që është një detyrim i rregulluar me ligj. Mirëpo, ka nga...
FansLike
FollowersFollow