Sport

Sport

Eliminohet Zvicra e Xhakës dhe Shaqirit, Portugalia kalon në çerekfinale

Përfaqësuesja e Zvicrës me në krye dyshen shqiptare, Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin janë eliminuar nga Kupa e Botës në 1/16 e finales nga Portugalia e cila triumfoi thellë dhe siguroi “biletën” për çerekfinale. Kombëtarja iberike triumfoi 6:1 ndaj “helvetikëve” në Lusail Iconic Stadium. Ramos hapi llogarinë në minutën e...
1 2 3 1,696
Faqja 1 prej 1696