-5.3 C
Pristina
Wednesday, February 8, 2023
Home Lifestyle

Lifestyle

Provoni këto mënyra natyrale dhe të sigurta për të liruar hundët...

0
Uji i kripur është një nga “ilaçet më të mira shtëpiake” Hunda është linja e parë e mbrojtjes dhe më së shpeshti “vuan” nga baktere...

Ndiheni të uritur gjatë gjithë kohës? Këto ushqime janë për ju

0
A ndiheni të uritur gjatë gjithë kohës, edhe nëse keni ngrënë një vakt të plotë një orë më parë? Një zgjidhje është të përfshini...

Njihuni me ushqimet që ndihmojnë në pastrimin e enëve të gjakut

0
Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa...

Si ta shihni Hënën e plotë të “borës” në shkurt?

0
Hidhini sytë nga qielli të dielën në mbrëmje, pasi një Hënë e plotë, e quajtur si “Hëna e borës”, për shkak të ndriçimit të...

Çfarë duhet të bëni që i ftohti të kalojë shpejt

0
Për mëngjes zgjidhni omëletë me kërpudha. Vezët janë një burim i mirë i zinkut, një mineral që forcon sistemin imunitar dhe redukton simptomat e...

Aktivitete që rekomandohen për personat që vuajnë nga hernia diskale?

0
Hernia diskale është një gjendje që mund të shkaktojë dhimbje dhe parehati në pjesën e poshtme të shpinës, në ijë dhe këmbë. Hernia diskale mund...

Shenjat e hershme të sklerozës

0
Simptomat e sklerozës së shumëfishtë mund të shfaqen që në të njëzetat, duke u shfaqur dhe zhdukur në intervale të parregullta. Sipas Shoqatës së...

Sa vezë mund të hani në javë

0
Ekspertët në mbarë botën deklarojnë se për shumicën e njerëzve është e sigurt të hanë deri në shtatë vezë në javë, që përkthehet në...

Konsumimi i këtyre ushqimeve ua pastron enët e gjakut

0
Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste,...

4 simptomat e atakut kardiak

0
Ataku kardiak është një prej shkaktarëve kryesorë të vdekshmërisë në vende të ndryshme. Kjo sëmundje ka përparuar ndjeshëm vitet e fundit duke ngritur alarmin...
FansLike
FollowersFollow