-5.3 C
Pristina
Wednesday, February 8, 2023
Home Lifestyle Shëndeti

Shëndeti

Mbahet Moduli 2 i Kursit mbi Edukimin Bazik të Specializantëve të...

0
Kolegji i Kirurgëve të Kosovës në bashkëpunim me Komitetin e Specializantëve, ka vazhduar kursin mbi Edukimin Bazik të Specializantëve të Kirurgjisë – Faza 1,...

Cilat janë simptomat e mundshme të mungesës së vitaminës B12

0
Shumë njerëz vuajnë shpesh nga mungesa e vitaminës B12, një simptomë që është shumë e vështirë për t’u diagnostikuar. Kjo sepse mungesa e vitaminës B12...

Përse na “vyshken” gishtat kur qëndrojmë gjatë në ujë?

0
Lëkura në majat e gishtave të duarve dhe këmbëve tona tkurret sa herë zhytemi për disa minuta në ujë. Por, pse ndodh diçka e...

Cili ujë është më i rrezikshëm për zemrën: Mos e blini...

0
A është uji i pastër dhe a është më mirë të blesh në shishe sesa të pish “ujë çezme”? Lëngu më i rëndësishëm, pa të...

Pse zemra nuk preket nga kanceri?

0
Kanceri është një nga sëmundjet me vdekshmërinë më të lartë në botë. Të dhëna e autoriteteve zyrtare tregojnë se në vendin tonë çdo vit regjistrohen...

Kolla është e fortë dhe keni ndjenjën sikur fëmija do t’ju...

0
Laringiti virusal, një sëmundje e shpeshtë te fëmijët e vegjël, ka simptoma të forta specifike të cilat shpesh mund t’i brengosin prindërit Laringiti virusal është...

Diabeti tek të rinjtë: Simptomat e hershme për të cilat duhet...

0
Një studim i botuar në revistën BMJ zbuloi se çdo vit, gjithnjë e më shumë të rinj diagnostikohen me diabet të tipit 2. Ka pasur...

Nëse jeni të sëmurë, keni ftohje dhe dhimbje fyti, shmangni këto...

0
A e dini se në momentet kur ndiheni më të dobët, ka ushqime që mund të përkeqësojnë më tej simptomat? Ekspertët theksojnë se nuk...

Veshët e bllokuar janë simptomë për një sëmundje të rëndë

0
Nga të gjitha llojet e tumoreve malinje, kanceri i ezofagut është një nga më të vështirat për t’u zbuluar në një fazë të hershme. “Ka...

2 mite për kancerin e gjirit që nuk duhet t’i besoni

0
Zbulimet moderne dhe besimet e vjetra, pa prova, gjithnjë e më shumë shtojnë rastet e kancerit të gjirit te gratë. Por mes gjithë këtyre...
FansLike
FollowersFollow