-5.3 C
Pristina
Wednesday, February 8, 2023
Home Lajme Botë

Botë

FBI paralajmëron për një rritje globale të shantazhit seksual ndaj të...

0
FBI-ja dhe agjencitë e zbatimit të ligjit të katër vendeve aleate të Shteteve të Bashkuara kanë ngritur alarmin për rritjen dramatike në skemat e...

Ambasadori i Estonisë largohet nga Rusia

0
Ambasadori i Estonisë, Margus Laidre, u largua nga Moska me kërkesë të ministrisë së Punëve të Jashtme ruse. Në janar, Moska i kërkoi ambasadorit estonez...

Kanadaja ndan 10 milionë dollarë për popullin e Turqisë dhe Sirisë

0
Kanadaja ka ndarë 10 milionë dollarë për ta ndihmuar popullin turk dhe sirianë të cilët u prekën nga tërmeti i fuqishëm të hënën. Këtë e...

Më shumë se 7000 të vdekur nga tërmeti në Turqi e...

0
Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë tani është të paktën 7 mijë e 266. Organizata vullnetare e Sirisë, “Helmetat e...

Del sërish në publik Salman Rushdie

0
Shkrimtari britanik me origjinë indiane, Salman Rushdie, është shfaqur për herë të parë në publik që pas sulmit që pësoi në gushtin e kaluar....

Republikanët nisin hetimet për administratën Biden

0
Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bënë fushatë me premtimin për të hetuar administratën e Presidentit Joe Biden. Tani që Kongresi i ri ka filluar...

Gjenerali i lartë rus vritet në fushëbetejën e luftës Rusi-Ukrainë

0
Sipas raportimeve të fundit nga fushëbeteja në Ukrainë, presidenti rus Vladimir Putin ka humbur një tjetër gjeneral nga luftimet me Kievin. Gjeneral-majori Dmitry Ulyanov, 44...

Foshnja e porsalindur shpëtohet nga rrënojat e tërmetit në Aleppo ndërsa...

0
Një nënë shtatzënë e cila mbeti e bllokuar nën një ndërtesë të shembur në Aleppo, Siri, pas tërmetit shkatërrues të së hënës, lindi fëmijën...

Fotografia prekëse nga tërmeti në Turqi: Babai nuk ia lëshon dorën...

0
Imazhet e një babai që mban dorën e vajzës së tij të vdekur, të shtypur nën shtresa rrënojash, kanë dalë nga qyteti turk i...

Emiratet ndajnë 100 milionë dollarë për Turqinë dhe Sirinë

0
Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed al-Nahyan ka urdhëruar ndarjen e 100 milionë dollarëve për të mbështetur dy shtetet e...
FansLike
FollowersFollow