-5.3 C
Pristina
Wednesday, February 8, 2023
Home Lifestyle Këshilla mjekësore

Këshilla mjekësore

Ndiheni të uritur gjatë gjithë kohës? Këto ushqime janë për ju

0
A ndiheni të uritur gjatë gjithë kohës, edhe nëse keni ngrënë një vakt të plotë një orë më parë? Një zgjidhje është të përfshini...

Njihuni me ushqimet që ndihmojnë në pastrimin e enëve të gjakut

0
Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa...

Çfarë duhet të bëni që i ftohti të kalojë shpejt

0
Për mëngjes zgjidhni omëletë me kërpudha. Vezët janë një burim i mirë i zinkut, një mineral që forcon sistemin imunitar dhe redukton simptomat e...

Sa vezë mund të hani në javë

0
Ekspertët në mbarë botën deklarojnë se për shumicën e njerëzve është e sigurt të hanë deri në shtatë vezë në javë, që përkthehet në...

Konsumimi i këtyre ushqimeve ua pastron enët e gjakut

0
Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste,...

Vlerat e çmuara shëndetësore nga konsumimi i hurmave të Arabisë

0
Hurma e Arabisë konsiderohet si minierë vitaminash, për shkak se përmban kalcium, hekur, magnez, sodium, squfur, klor, vitaminat A, B1, B2 dhe D. Ja disa...

Mënyra më e rrezikshme e konsumimit të kafesë

0
Kafja është një nga pijet më popullore në botë dhe zakonisht konsumohet nga shumica e njerëzve. Sipas studimeve rreth 65% e kësaj pije konsumohet që...

Pse nuk mund të zihet uji dy herë për kafe?

0
Shumica prej nesh thjesht shtojnë ujë të ri në ujin e zier tashmë dhe ziejnë kafenë. Megjithatë, ekspertët pohojnë se ky zakon është jashtëzakonisht...

Lëngu që zgjat jetën, ushqimi i shëndetshëm i shekullit

0
Keni dëgjuar për kefirin? Bëhet fjalë për një produkt unik bulmeti, një nga më të pasurit me probiotikë në të gjithë planetin. Tani, ai njihet...

Pse birra joalkoolike është më e mira për t’u pirë para...

0
Për shumë njerëz që vrapojnë, bëjnë biçikletë ose stërviten shpesh, pirja e birrës dhe stërvitja janë pothuajse të ndërthurura pazgjidhshmërisht. Por për performancën, rikuperimin...
FansLike
FollowersFollow