0.3 C
Pristina
Thursday, January 26, 2023

LAJME

SHBA-ja e shpall organizatë kriminale Grupin Wagner

Shtetet e Bashkuara e kanë shpallur Grupin Wagner (Vagner) “organizatë të rëndësishme kriminale transnacionale” dhe kanë shënjestruar individë dhe entitete që janë pjesë e...

SPORT

S’ka fitues pas 90 minutave, ndeshja Real-Atletico shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes çerekfinale të Kupës së Mbretit mes Real Madridit dhe Atletico Madridit. Rezultati pas 90 minutave ishte i barabartë,...

BOTE

Ukraina thotë se zmbrapsi të gjitha sulmet e mbrëmshme ruse

Mbrojtja ajrore ukrainase, ka thënë se ka rrëzuar të gjithë dronët rusë, në valën e re të sulmeve një natë më parë. Në total janë...

ROZE

“Më ke bërë të ndihem kokrra e legenit”- dramat e marrëdhënies së Luizit dhe Kiarës shkuan në nivel tjetër sot

Historia e Luiz Ejllit dhe Kiara Titos ka shpesh ulje e ngritje në shtëpinë e "Big Brother", por sot "dramat" mes moderatores dhe këngëtarit...

LIFESTYLE

Simptomat që tregojnë se keni infeksion në veshka

Nëse nuk trajtohet siç duhet ose në kohë, infeksioni mund të shkaktojë dëmtim të përhershëm të veshkave ose një infeksion kërcënues për jetën. Simptomat e...
0FansLike
0FollowersFollow
0FollowersFollow
- Advertisement -

EKONOMI

SHENDETI

Simptomat që tregojnë se keni infeksion në veshka

Nëse nuk trajtohet siç duhet ose në kohë, infeksioni mund të shkaktojë dëmtim të përhershëm të veshkave ose një infeksion kërcënues për jetën. Simptomat e...

Katër shenja që tregojnë se nuk jeni të shëndetshëm

Disa simptoma të cilat shfaqen herë pas here tek ju, mund të lajmërojnë për shumë gjëra. Madje ato shpesh dinë të tregojnë edhe nëse ju...

Nëse e vëreni këtë simptom teksa jeni shtrirë në shpinë, zemra juaj nuk po punon mirë

Dështimi i zemrës është një problem shumë serioz shëndetësor. Ndodh kur zemra nuk është më në gjendje të pompojë mjaftueshëm gjak, që do të...

Vitaminat që veprojnë më mirë në luftën kundër stresit

Stresi mund të çojë në probleme të shumta shëndetësore, të shkaktojë tension të muskujve, dhimbje, probleme me stomakun dhe probleme me gjumin, të ndikojë...

Vdekjet nga shurupet e kollës, OBSh: Masa të menjëhershme për mbrojtjen e fëmijëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje për “veprim të menjëhershëm dhe të koordinuar” për të mbrojtur fëmijët nga ilaçet e kontaminuara, pas vdekjeve...

TEKNOLOGJI

Android 14 do të bllokojë instalimin e disa aplikacioneve të jashtme

Versioni i ardhshëm i Android do të ndalojë përdoruesit të instalojnë aplikacione të vjetra në disa rrethana. 9to5Google zbuloi një ndryshim në kodin e...

LastPass thotë se kopjet rezervë të fjalëkalimeve të përdoruesve janë vjedhur

Një përditësim i fundit vjen nga thyerja e sigurisë së LastPass duke zbuluar lajme akoma më serioze për përdoruesit e menaxheri të fjalëkalimit. Paddy Srinivasan,...

Dubai do të ndërtojë xhaminë e parë duke përdorur një printer 3D

Dubai po planifikon të ndërtojë xhaminë e parë në botë të printuar në 3D, e cila do të jetë gati në fillim të vitit...

Shuhet në moshën 95-vjeçare ylli i ekranit italian, Gina Lollobrigida

Aktorja italiane  Gina Lollobrigida ka ndërruar jetë në moshën 95-vjeçare. Gina fitoi famë midis viteve 1950 dhe 1960 shpesh është cilësuar si gruaja më e...