-5.3 C
Pristina
Wednesday, February 8, 2023
Home AUTO-TECH Teknologji

Teknologji

BLU G72 Max u prezantua me çipin Helio G37 dhe bateri...

0
Kompania me bazë në SHBA BLU prezantoi telefonin e saj të mençur më të ri të quajtur G72 Max. Fatkeqësisht, BLU nuk ka ndarë ende...

Firma këshilluese Innisfree padit Twitter për 1.9 milionë dollarë në fatura...

0
Firma këshilluese me bazë në SHBA Innisfree M&A Incorporated paditi Twitter-in të premten në Gjykatën e Lartë të Shtetit të Nju Jorkut, duke kërkuar...

Pse BMW-të nuk duhet të parkohen në kodër?

0
Në botën e automobilizmit, herë pas here shfaqen çudira të ndryshme. Dhe ndërsa automjetet bëhen më komplekse dhe më dixhitale, ato gjithashtu fitojnë veçori...

Facebook-u sot feston ditëlindjen e 19-të

0
Ditëlindja e Facebook festohet çdo vit më 4 shkurt. Facebook u krijua më 4 shkurt 2004 nga pronari i aplikacionit, Mark Zukerberg. Facebook është, deri...

Krijohet një aplikacioni i ri, i cili ndihmon diagnostikimin e hershëm...

0
Një aplikacion i ri për telefonat inteligjentë i quajtur FAST.AI mund t’i ndihmojë njerëzit dhe ata rreth tyre të dinë në kohë reale nëse...

Instagram mund të ofrojë verifikimin me pagesë njëlloj si Twitter

0
Instagram mund të jetë duke konsideruar ofrimin e verifikimit me pagesë për përdoruesit. Një zhvillues arriti të gjente disa referenca në kodin e aplikacionit...

iPhone i shkaktuan Apple rënie të ardhurash

0
Apple raportoi financat e saj ditën e enjte dha gjatë tre mujorit të fundit të 2022 kompania gjeneroi 117.2 miliardë dollarë të ardhura, 5...

Sa vite përditësime Android do të marrin seritë Galaxy S23?

0
Nga kutia, modelet Galaxy S23 do të vinë me ndërfaqen më të fundit One UI bazuar në Android 13. Është diçka e pritshme për...

Intel bën çudinë, premton performancë të RTX 3060 me gjysmën e...

0
Intel ka lançuar driverat më të fundit të seritë e grafikave Arc po që nga debutimi ka arritur të adresojë vetëm problemet me DirectX...

Tri sëmundjet që njerëzit kërkojnë më shumë në Google

0
“Dr. Google” nuk është “mjeku” më i i besuar! Megjithatë, shumë njerëz kërkojnë përgjigje për simptomat dhe sëmundjet në internet. Tri arsyet e mëposhtme janë...
FansLike
FollowersFollow