0.3 C
Pristina
Thursday, January 26, 2023
Home Lajme

Lajme

SHBA-ja e shpall organizatë kriminale Grupin Wagner

0
Shtetet e Bashkuara e kanë shpallur Grupin Wagner (Vagner) “organizatë të rëndësishme kriminale transnacionale” dhe kanë shënjestruar individë dhe entitete që janë pjesë e...

Turqia bllokon kamionin me 122 kg drogë nga Shqipëria, në pranga...

0
Një kamion, i cili transportonte drogë nga Shqipëria në Stamboll, është ndaluar nga policia turke në Tekirdağ. Në dyshemenë e kamionit u gjetën 122...

U dënua për vjedhje votash, Peci tregon pse nuk e ka...

0
Para pak ditësh, Enis Osmani, këshilltari politik i ministrit të Bujqësisë, Faton Peci është dënuar me 1 mijë e 500 euro gjobë pasi pranoi...

Jashari thumb Bulliqit: Drejtorit të PDK-së ia feston ditëlindjen me torte,...

0
Opinionisti Shemsi Jashari ka thumbuar kreun e Podujevës për përzgjedhjen e festimeve për ditëlindje. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Jashari ka thënë se...

Ky është numri i të interesuarve për ushtarë të FSK-së

0
Konkursi më i madh i hapur ndonjëherë nga Forca e Sigurisë së Kosovës, u mbyll të hënën e 23 janarit. Numri i qytetarët që deshën...

AAK: Mbesa e Kurtit është punësuar në ministrinë e Sveçlës

0
“Historia e një familje të privilegjuar” titullohet videoja e publikuar nga partia e AAK-së, në të cilën numërohen punësimet familjare të krerëve të shtetit,...

“Kuvendi i Laponëve”, analistët pro VV-së tash e teprojnë me përkrahje...

0
Gazetari i afërt me Lëvizjen Vetëvendosje, Gëzim Mekuli, me anë të një shkrimi të gjatë i ka dalur në mbrojtje Zajdenicës. Kjo vjen pas raportimeve...

Mungojnë kushtet elementare në KEK, Inspektorati mbylli zyrën në Mirash

0
Inxhinierëve të zyrës së KEK-ut në Mirash iu është dashur që të transferohet tek zyrat në Bardh të Madh në të cilat rrezikshmëria ka...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes pret Peleshin në Pentagon, VOA: Diskutime për...

0
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, priti sot në Pentagon ministrin e Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi. Zoti Austin tha se ky takim vjen në...

Vuk Jeremiq paralajmëron anëtarësimin e Kosovës në OKB nëse Serbia pranon...

0
“Unë nuk mendoj se dikush i zgjuar, normal, duhet të nënshkruajë një lloj marrëveshjeje që e çon Kosovën në Kombet e Bashkuara. Edhe ata...
FansLike
FollowersFollow