-0.9 C
Pristina
Wednesday, February 1, 2023
Home OPINIONE

OPINIONE

Plani franko – gjerman pa njohje alias AVNOJ pas Bujanit!

0
Shkruan: Hisen Berisha Marrëveshjen pa njohjen nga Serbia, si pikë e parë, duhet kundërshtuar me të gjitha format e mjetet. Ajo çfarë duhet mbajtur në vëmendje...

Ramiz Lladrovci: Sa më shpejt lirohemi nga heronjtë e rremë, aq...

0
Opinion Gracka e disa trimave të rremë që ftojnë për gjoja unitet brenda Partisë Demokratike të Kosovës, është e dëmshme. Do pasur kujdes nga fjalët...

Të burgosurit e luftës në Kosovë meritojnë një gjykim të shpejtë...

0
Mund të them se shoku im po mendonte “Toni, a e kam këtë të drejtë? Ju do të jeni 81 vjeç këtë muaj dhe...

Letër për Komandantin, Ahmet Kaçiku, në 24 vjetorin e rënies heroike

0
Shkruan: Ragip Gjoshi Si kujtim i veçantë: Letër për Komandantin, në 24 vjetorin e rënies heroike NË DITËN E PESTË TË QËNDRESES SË UÇK-së NË REÇAK- RA...

Mafia energjetike dhe Qeveria Kurti

0
Shkruan: Ferat Shala Me datën 18 Nëntor 2021, në Kuvendin e Republikës së Kosovës, publikisht kisha ngritur shqetësimet e mia dhe të Partisë Demokratike, për...

Kur shifrat flasin!

0
Shkruan: Ferat Shala Importet nga Serbia në Kosovë për periudhën kohore Janar – Nëntor të vitit 2022 janë 341.7 milionë euro dhe përbëjnë vlerën më...

Sistemi i drejtësisë në Kosovë vazhdon të jetë i padrejtë për...

0
Shkruan; Besa Ismaili Përpos lemerisë nga detajet e autopsive në vrasjet e grave, dënimet e kriminelëve jo që s’na ngushëllojnë, por ato sa po e...

Ramiz Lladrovci: PDK-ja të ecën përpara me të reja dhe të...

0
Opinion Këtë opinion timin po e nis me një tregim: Një çoban i kishte pasur 10 dele e tjetri 90, ky që i kishte 10,...

Reçaku, William Walker dhe liria e Kosovës

0
Shkruan: Lulzim Nika Këtë të diele bëhen 24 vite nga masakra e Reçakut që tronditi dhe tmerroi Kosovën por e ndërgjegjësoi dhe alarmoi botën demokratike...

Zgjohuni bashkëatdhetarë! Ju që me votën tuaj, instaluat fallangën e Vuçiqit...

0
Shkruan: Hisen Berisha, deputet i PDK-së Bashkatdhetarët e ardhur për festat e fundvitit, ngecur midis barikadave që ka ngritur në njërën anë Vuçiq, bashkë me...
FansLike
FollowersFollow