12.2 C
New York
Sunday, June 4, 2023

Buy now

Molliqaj: Shkëmbimi i territoreve opsioni i vetëm për zgjidhjen e problemeve me Serbinë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se shkëmbimi i territoreve është opsioni më i mirë për zgjidhjen e problemeve me Serbinë.

“Për me zgjidhë marrëdhënien me Serbinë, duket i vetmi opsion i mundshëm, nuk shoh tjetër, ndoshta vjen diçka e re e propozon dikush. Kurtit është hy në procesin e Asociacionit dhe është mirë me na tregu Kurti [A ia kanë thy dorën apo këmbën]”, ka thënë ai.

Ai e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, se ka hyrë në një rrugë që as vet nuk e di se ku e con shtetin.

“Është shtru gabim rruga për këtë punë, para se me fol se ku po na çon kompromisi, ata kanë fol për cilësinë e tij, njëherë se pranojmë s’është i drejtë. Po na çojnë dikun ku as vetë se dijnë, që është bukur e dukshme që nuk është në rrugën e duhur”, ka thënë ai.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit