11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Presidenti i FC Suhareka pas fitores ndaj Dinamos: S’do të ndalimi deri në arritjen e objektivit kryesor, lojtarët tanë kanë zëmër të madhe!

- Advertisement -

President i FC Suhareka, Rrustem Aliaj, ka përgëzuar lojtarët për fitoren ndaj KF Dinamo në Ferizaj.

Ai ka thënë kanë se FC Suhareka ka super-lojtarë, të cilët kanë zëmër të madhe.

Presidenti Aliaj, ka premtuar se nuk do të ndalën deri në realizimin e objektivit kryesor të FC Suhareka: inkuadrimit në Supërligën e Kosovës në futboll.

Aliaj ka vlerësuar se klubi i tij është në vendi parë në Raiffaisen Liga e Parë e Kosovës në futboll me plotë meritë.

“Me zemër të madhe e duke luftuar çdo minutë e çdo cep të fushës arritëm që nga disavantazhi 1:0 ta rikthejmë rezultatin me 1:2. Padyshim meritat kryesore u takojnë futbollistëve dhe shtabit teknik që po na shpërblejnë me buzëqeshje fytyrat tona. Nuk do ndalemi deri në arritjet e objektivit kryesor ku potenciali, vullneti e angazhimi nuk po mungojnë asnjëherë. Falënderojmë vendasit për mikpritjen e lojën fer dhe korrekte e që padyshim ishte njëra ndër ndeshjet më të forta e shumë e luftuar nga të dyja taborët, i urojë suksese në vazhdim KF Dinamo ju priftë e mbara. Për ty Suharekë!”, ka shkruar presidenti i FC Suhareka, Rrustem Aliaj në Facebook. /Scanner/

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit