-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Ministria e Drejtësisë reagon pas zjarrit në IML

Sot në mëngjes janë përfshirë nga zjarri dy zyre në objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore në QKUK.

Ministria e Drejtësisë ka reaguar duke njoftuar se Zëvendësministri Sallahu është duke qëndruar në IML.

“Sot rreth orës 08:00 në hapësirat e IML-së ka filluar një zjarr që ka përfshirë disa nga zyrat e katit të dytë të objektit. Zjarri është lokalizuar dhe për momentin nuk dihen shkaqet. Menjëherë pas pranimit të informacionit, ekipet e zjarrfikësve dhe policisë kanë shkuar në vend të ngjarjes. Zëvendësministri Sallahu është duke qëndruar po ashtu atje, për të kuptuar më shumë rreth situatës së krijuar”, tha Ministria në njoftim.

Po ashtu, MD shtoi se “për zhvillimet e mëtutjshme do të informoheni me kohë”.

Aktualisht policia ka nisur ndërmarrjen e veprimeve hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave që karakterizojnë ngjarjen.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit