27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Mehmetaj e ofendon Haxhiun: Mikrob i quajtur ministre, s’ka as minimalisht dije juridike

- Advertisement -

Lirim Mehmetaj, analist, ka shkruar një status, në të cilin ka komentuar paraqitjen e mbrëmshme të “Debat Plus” të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu.

Mehmetaj e ka komentuar ashpër këtë paraqitje, duke thënë se Haxhiu nuk ka as minimalisht dije juridike.

Në shkrimin e tij, Mehmetaj ka përdorur gjuhë politikisht jokorrekte, duke e quajtur Haxhiun “mikrob”.

“Askush, as brenda partisë së saj, nuk pret nga Albulena Haxhiu, që befasisht të dal në intervistë dhe të shpërfaqet një juriste e zhdërvjelltë.

Tashmë është kuptuar nga të gjithë se ajo as minimalisht nuk ka dije juridike…” – ka shkruar ai, ndër të tjera.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit