27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

“Është ngjitur si hyj në panteonin e gjenive të botës dhe na shikon”, prek me fjalët vajza e Ismail Kadaresë

- Advertisement -

Besiana Kadare, vajza e gjeniut Ismail Kadare: Jemi të gjithë shumë të prekur nga gjithë kjo dashuri, mesazhet e ngushëllimit, shumë ceremoni prekëse. Nuk do bëj ndonjë fjalim, e përfytyroj që thoshte një nga frazat e tij të preferuara ‘ do na lësh rehat tani, nuk dua’,

E përfytyroj është ngjitur, është si në një vorbull drite, është ngjitur si hyj në panteonin e gjenive të botës dhe na shikon. Një nga mënyrat për t’i bërë homazh është të lexojmë veprat e tij të gjithë përsëri. /Abcnews.al/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit