19.5 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kosovë-Andorrë

Është mbyllur pjesa e parë mes Kosovës dhe Andorrës në barazim pa gola.

Dardanët e dominuan të gjithë pjesën e parë, por pa gjetur golin. Rastin më serioz e pati Vedat Muriqi, në fund të pjesës së parë, por goditjen e priti portieri i Andorrës.

Kosova është duke u përballur me Andorrën, në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian, i cili do të mbahet në vitin e ardhshëm në Gjermani.

Ndeshja mes Kosovës dhe Andorrës po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, me fillim nga ora 20:45.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit