13.2 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Këta janë emrat e propozuar për ministra nga BDI për Qeverinë kalimtare që pritet ta drejtojë Talat Xhaferi

Bujar Osmani është propozuar që të vazhdojë të jetë ministër i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut edhe nën udhëheqjen e kryeministrit të ri, Talat Xhaferi.

Ai për vazhdimin e mbajtjes së kësaj pozite u propozua nga kryetari i partisë BDI, Ali Ahmeti, krahas me disa emra të tjerë shqiptarë për pozita në qeverinë kalimtare të Maqedonisë së Veriut.

“Sa i nderuar të jem në propozimin e Kryetarit Ahmeti të jem pjesë e kabinetit historik të Qeverisë Xhaferi. Bashkë me Artanin, Fatmirin, Kreshnikun, Jetonin, Nazimim, Agimin dhe Bekimin. 28 Janari një 28 Nëntor i ri!”, ka shkruar Osmani.

Më poshtë edhe emrat e tjerë të propozuar nga BDI.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=957263199088335&id=100044139924327&mibextid=Nif5oz

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit