5.1 C
New York
Sunday, April 2, 2023

Buy now

Kërkesën për Asociacionin e shqiptarëve në Luginë, Vuçiqi e quan “marrëzi”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nga Bujanoci ka folur për kërkesën e shqiptarëve në Serbi që të kenë një Asociacion të tillë sikurse që e kërkojnë serbët në Kosovë.

Ai e ka quajtur këtë “marrëzi”, përkundër që të njëjtën e kërkon me shumë ashpërsi në Bruksel.

“Asociacioni i Komunave Shqiptare në Serbi është marrëzi, jo reciprocitet. Këto janë marrëzi sa nuk kam fjalë dhe këtë e them këtu, para shqiptarëve”, tha Vuçiq.

Vuçiq në Bujanoc u ankua në që komunat shqiptare po investojnë më shumë në mjediset shqiptare.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit