-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Halitjaha: Nëse ka bërë faj Jakup Krasniqi, unë e mbaj burgun për të

Dëshmitari Sadik Halitjaha gjatë dëshmisë së tij tha se ai është i gatshëm që të mbajë burgun në vend të Jakup Krasniqit nëse ky i fundit ka ndonjë faj, duke kërkuar që ai të lirohet në shtëpi.

Halitjaha këtë deklaratë e bëri para trupit gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, në çështjen gjyqësore ndaj Hashim Thacit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Kransiqit.

“Zot gjykatës një minutë, desha me thënë që mos ta ngarkojmë më shumë gjykatën me këto zvarritje të mëdha. Dua të flas për Jakup Krasniqin, nëse Jakup Krasniqi ka bërë gabime, ka mundësi çdo njeri, engjëll kërkush nuk  jemi, po nëse ai ka ba faje unë krejt do t’i marrë përsipër veç ndërronaj deklaratat-vendimet, m’i jepni mua, unë e mbajë burgun e Jakup Krasniqit, le të shkon në shtëpi”, tha Halitjaha.

Ndryshe, mbrojtja e Rexhep Selimit ka mbaruar pyetjet për dëshmitarin ndërsa, pas kësaj deklarate atë ka filluar që ta marrë në pyetje mbrojtja e Krasniqit përmes avokates Venkateswari Alagendra. /Betimi për Drejtësi/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit