Sport

Emocionuese: Ronaldo qan duke e kënduar himnin e Portugalisë

Ka filluar ndeshja mes Portugalisë dhe Ganës, e vlefshme për xhiron e parë të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror.

Startues dhe kapiten i Portugalisë është Cristiano Ronaldo, i cili me gjasë po merr pjesë në Botërorin e tij të fundit.

E para ndeshjes, gjatë intonimit të himnit të Portugalisë, Ronaldo nuk mundi t’i përmbante lotët.