26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Përfundon sezonin në Ligën e Parë, kjo është renditja

- Advertisement -

Ka përfunduar xhiroja 27-të dhe sezoni në Ligën e Parë të Kosovës.

Në grupin A, Suhareka është e para dhe edicionin e ardhshëm do të garojë në Superligë, së bashku me Ferizajn nga grupi B.

Dinamo do të garojë në barazh nga grupi A, së bashku me Prishtinën e Re.

Te Grupi A, spikatë humbja e Phoenixit te Vëllaznimi, me ç’rast ekipi nga Banja e Pejës përfundoi i fundit në tabelën e Grupit A, pozitë që dërgon një kategori më poshtë.

Kurse, te Grupi B, qysh më herët janë përjashtuar Ulpiana e Vllaznia.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit