33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Rrëzimi i helikopterit, presidenti i Azerbajxhanit “seriozisht i shqetësuar”

- Advertisement -

Ilham Aliyev ishte takuar më herët sot me presidentin iranian për inaugurimin e një dige në Azerbajxhan.

“Sot, pas takimit me Presidentin e Republikës Islamike të Iranit, Ibrahim Raisi, u shqetësuam seriozisht nga lajmi se helikopteri që transportonte delegacionin e lartë bëri një ulje emergjente në Iran,” postoi ai në X, citon The Guardian.

“Lutjet tona drejtuar Zotit të Plotfuqishëm janë me Presidentin Ibrahim Raisi dhe delegacionin e tij shoqërues.”

Ai shtoi se Azerbajxhani është i gatshëm të sigurojë çdo mbështetje të nevojshme për Iranin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit