30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

Bellingham: Isha mirë derisa pashë fytyrat e babait dhe nënës

- Advertisement -

Real Madridi nuk i luan finalet, por i fiton ato. Kjo është thënja që tifozët e madrilenëve e përdorin zakonisht. Dhe sot, kjo u vërtetua edhe njëherë tjetër.

Reali i Madridit arriti ta fitojë për herë të 15-të Ligën e Kampionëve, shkruan Express.

Në finalen e madhe të Ëembleyt, “Los Blancos” mposhtën Borussia Dortmundin me rezultat 0:2.

Pas ndeshjes, Jude Bellingham u shfaq i emocionuar.

“Unë isha në rregull deri sa pashë fytyrat e nënës dhe babait aty”, deklaroi Bellingham pas ndeshjes.

Si 20 vjeçar ky ishte titulli i parë i Ligës së Kampionëve për të dhe është kandidati më serioz për ta fituar Topin e Artë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit