27.6 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Ancelotti: Ishte më e vështirë sesa pritej, do të festoj me një puro në Cibeles

- Advertisement -

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka reaguar pas fitores në finale ndaj Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve.

“Nuk mund të mësohesh kurrë me këtë, sepse ishte e vështirë, më shumë se sa pritej. Në pjesën e parë vuajtëm shumë, në pjesën e dytë ishim më mirë, kishim më pak humbje. Kjo është një ëndërr që vazhdon”, u shpreh Ancelotti.

Ancelotti për ndryshimet në pjesën e parë.

“E shtyva Vinícius-in sepse mendoj se ne ishim pak dembelë në pjesën e parë dhe ata luajtën atë që donin të luanin. Ata dolën në kundërsulm dhe ishin shumë të rrezikshëm”.

Ancelotti në përqafimin e tij me Kroos.

“Është një moment paksa i trishtuar, por ai donte të përfundonte kështu.”

Ai tregoi se si do të festojë

“Një puro. Dhe Cibeles”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit