1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Zvicër – Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot (e shtunë) në udhëtim ndaj Zvicrës në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2024.

Dardanët janë mysafir të Helvetikëve në takimin e raundit të nëntë të vlefshëm për Grupin I.

Ky takim pritet të zhvillohet në stadiumin “St. Jakob-Park” të Baselit me fillim nga ora 20:45.

Kosova ende ka shanse për t’u kualifikuar në Euro 2024, ky është skenari që e dërgon në Gjermani.

Ekipi i përzgjedhësit Primoz Gliha vjen në këtë ndeshje pas fitores ndaj Izraelit dhe synon rezultat pozitiv edhe nga ky udhëtim i vështirë.

Në anën tjetër, vendasit e Murat Yakin kanë barazuar me Izraelin dhe duan t’i kthehen fitoreve për të siguruar kualifikimin, pas çdo rezultat tjetër do t’i linte në garë për një vend.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit