1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Një fanse vdes në koncertin e Taylor Swift në Rio De Janeiro

Një fanse e re braziliane e këngëtares amerikane Taylor Swift vdiq në Rio de Zhaneiro të premten mbrëma në koncert mes një valë të nxehti rekord në pjesë të mëdha të Brazilit.

Ana Clara Benevides, 23 vjeçare, u sëmur në stadiumin Nilton Santos, shkroi organizatori i ngjarjes T4F në Instagram, shkruan Reuters.

Ajo u shoqërua menjëherë nga stafi mjekësor dhe më pas u dërgua në një stacion mjekësor në vend, përpara se të transferohej në spitalin Salgado Filho, ku vdiq.

Rreth 60,000 fansa ishin mbledhur për koncertin e Swift-it në stadium, i cili ndodhet larg plazheve të freskëta të Rios me kartolina në një lagje në veri të qytetit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit