-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

“Luani për Kosovën”, presidenti Ademi motivon lojtarët para ndeshjes me Zvicrën

I pari i FFK-së Agim Ademi ka motivuar futbollistët për ndeshjen ndaj Zvicrës.

Ademi kërkoi nga lojtarët që të japin maksimumin për ta fituar ndeshjen, pasi me këto tre pikë kemi shanse për t’u kualifikuar në Kampionat Evropian.

Ademi iu bëri me dije lojtarëve të luajnë për Kosovën dhe nëse kualifikohen atëherë të zgjedhin se sa para duan.

“Na me këtë fitore ne mund të kualifikohemi. Kur është kështu, uroj që të jeni ata që keni më hy në histori. Uroj që ta fitoni këtë ndeshje dhe besoj që me angazhimin e juaj e fitojmë. Besoj që të luani për Kosovën jo për njëri-tjetrin, jo secili për vete. Nëse na sonte fitojmë edhe nëse shkojmë në Evropian, nuk po dua t’iu flas për premi por fitone këtë dhe vendosen çmimin vetë se sa e doni preminë”.

https://www.instagram.com/reel/CzzD9o_okm9/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit