7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Zbulohet topi zyrtar që do të përdoret në “EURO 2024”

Është zbuluar topi zyrtar që do të përdoret në ndeshjet e Kampionatit Evropian të Futbollit “EURO 2024”.

Atë e zbuloi UEFA dhe Adidas në një ngjarje speciale në Berlin, raporton News.adidas.com.

Topi quhet “SUSSBALLLIEBE”, ndërsa përmban teknologjinë e topit që përfshin teknologjinë adidas Connected Ball, e cila iu mundëson zyrtarëve të ndeshjes të marrin vendime të sakta më shpejt.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit