1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Tahiri: Qeveria nuk udhëheq, vetëm raporton për sulmin në Banjskë

Ish-kryenegociatorja në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se Qeveria Kurti s’ka strategji për udhëheqje, por vetëm po raporton për sulmin serb në Banjskë.

Ajo ka shkruar në rrjetin social Facebook të hënën se Qeveria po merr pjesë në dialog pa u ndëshkuar Serbia.

“Qeveria jonë nuk udhëheq, por vetëm raporton (për sulmin në Banjskë). Asnjë strategji nuk ka, madje BE-ja bëri një veprim hoqi ndërmjetësit dhe vuri tre liderë evropianë, Serbia nuk u ndëshkua, ndërsa këtë javë qeveria merr pjesë në dialog pa u ndëshkuar Serbia”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

Deklarimet e saj vijnë pas alarmimit të Kurtit për mundësinë e një sulmi të dytë terrorist nga grupi i Milan Radoiçiqit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit