-0.4 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Silvinjo për kualifikimin e Shqipërisë: Lumturi dhe krenari e madhe

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Silvinjo ka folur për kualifikimin në Kampionatin Evropian që do të mbahet në Gjermani.

Silvinjo ka potencuar se pjesëmarrja në një moment të tillë gëzimi për popullin shqiptar është një burim i kënaqësisë së jashtme.

“Lumturi dhe krenari e madhe. Sigurimi i një vendi në EURO 2024 është padiskutim realizimi i ëndrrave të shumë njerëzve, ëndrrave të një Kombi. Pjesëmarrja në një moment të tillë gëzimi për popullin shqiptar është një burim i kënaqësisë së jashtme”, shkroi Silvinjo në Instagram.

“Faleminderit e mija ka për zemër shumë njerëz: për futbollistët, të gjithë ata që mbështesin idetë tona dhe gjithmonë luajtën me shpirt dhe për pjesëtarët e stafit teknik administrativ, të punojnë intensivisht dhe të kujdesen për çdo detaj gjatë të gjithë rrugëtimit”.

“Për drejtuesit dhe drejtuesit e Federatës, që kanë bërë gjithçka që puna jonë është bërë në perfeksion”.

“Për fansat, për kontrollin e tyre jetike brenda dhe jashtë shtëpisë tonë. Për familjen time, që janë baza e gjithçkaje që bëj dhe më jep punë që të bëj kohë me dashuri dhe dedikim! Për këdo që direkt apo indirekt ka qënë pjesë e kësaj historie të mrekullueshme. Euro 2024 është këtu tani”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit