24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Siguria në punë dhe profesionalizimi kanë emër: “Albfix GmbH” (Foto)

- Advertisement -

-“Albfix GmbH” është kompani e specializuar që ofron profesionalizëm dhe siguri në punë

Siguria në punë, sidomos në ndërtimtari nuk është aspak e mirë. Për shkak të kushteve jo të mira në këtë sektor shpesh herë kanë ndodhur edhe raste me fatalitet, shkruan Scanner.

Para disa ditësh është raportuar në medie se në një objekt në Prishtinë ku janë shembur skelet, ku deri më tani nuk dihet arsyet se pse ka ndodhur një gjë e tillë, raporton Scanner.

Sektori i ndërtimtarisë në Kosovë është njeri prej kontribuuesve më të mëdhenj të ekonomisë.

Por, krahas kësaj është shumë e rëndësishme që të rritet edhe siguria në punë në këtë sektor.

Për të kontribuar në këtë drejtim afaristi Avni Aliaj, në vitin 2013, ka themeluar kompaninë “Albfix GmbH”, e cila ofron shërbime të profesionale në fushën e ndërtimtarisë.

“Albfix GmbH”, e cila selinë qendrore e ka në Zvicër, tani operon edhe në Kosovë, duke ofruar një gamë të gjerë të shërbimeve në fushën e ndërtimtarisë.

Kjo kompani ofron shërbime profesionale të cilat ndikojnë drejtpërsëdrejti në sigurinë në punë.

Kompania “Albfix GmbH”  ofron shërbime të ndërtimeve të larta dhe të ulëta.

Krahas kësaj, “Albfix GmbH” është e gatshme edhe të ofrojë ekspertizën e vet në fushën e ndërtimtarisë.

Për të dëshmuar profesionalizim e “Albfix GmbH”, përmes fotografive ua prezantojmë disa nga punët që kryhen nga kjo kompani, sidomos në Zvicër, por që tash e gjeni edhe në Kosovē.

Siguria në punë ka emër: “Albfix GmbH”

No photo description available.No photo description available.

No photo description available.No photo description available.No photo description available.No photo description available.No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit