-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

“Sektori i bujqësisë duhet të jetë prioritet kombëtar”, Tahiri i AAK-së publikon 10 pikat e Tryezës së Bujqësisë

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka publikuar pikat kryesore nga tryeza e sotme me temën “Zhvillimi ekonomik përmes bujqësië”, e mbajtur sot në Kuvendin e Kosovës.

Mes konkluzioneve thuhet se kërkohet që “sektori i bujqësisë duhet të jetë prioritet kombëtar, të i rritet buxheti pasi që ky sektor krijon zhvillim ekonomik, vende të reja pune, është ndërmarrësi strategjike ekonomike dhe angazhim jashtë kryeqytetit e zona urbane.”

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit