33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

“Sa i ka marrë”, “Jeni paterica të Kurtit”: Përplasje e ashpër mes Mehmetajt dhe deputetit Berisha

- Advertisement -

Një përplasje e ashpër ka ndodhur mes gazetarit Lirim Mehmetajt dhe deputetit të PDK-së, Hisen Berisha, gjatë diskutimeve në” Debat Plus” në RTV Dukagjini.

Mehmetajt e cilësoi Partinë Demokratike “si patericë të Albin Kurtit”.

“PDK as nuk është kjo parti, ju se dini për çka qëndroni, ju jeni paterica të Kurtit, ju keni nënshtru komplet, një tradhtari të kombit ju keni nënshtru komplet. Sot kush e bën dallimin mes VV e PDK nuk e ka mirë, dallimi nuk ekziston, ju jeni me të, ka me ju shfrytëzu, ka me ju gju si lecka. Jeni futë nën ombrellën e tij, ju ish-bashkëpunëtorët e kurtit mu dok si kundërshtar të tij”, tha ai.

I menjhershëm ishte reagimi i Berishës i cili e pyeti Mehmetajn se “sa para ka marrë” për të mbajtur këto qëndrime.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit