27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Ronaldo i vendosur të bëjë historinë dhe të luajë në Kupën e Botës 2026

- Advertisement -

Raportohet gjerësisht se ylli portugez, Cristiano Ronaldo, dëshiron të luajë në Kupën e Botës 2026 në Amerikën e Veriut, pavarësisht paraqitjeve jo të mira në Kampionatin Evropian deri më tani.

Për herë të parë në karrierën e tij, sulmuesi 39-vjeçar nuk ka arritur të shënojë në një kompeticion të madh ndërkombëtar. Pasi bëri paraqitjen rekord në kampionatin e tij të gjashtë Evropian, Ronaldo po shikonte një rekord të dytë për t’u bërë lojtari i parë në histori që shënon në gjashtë edicione të ndryshme të EURO, por kjo nuk ka ndodhur në katër ndeshje. Ai ishte shumë afër arritjes së rekordit në ndeshjen e tyre të fundit pasi Portugalia fitoi një penallti në vazhdime kundër Sllovenisë. Superylli i Al Nassr, megjithatë, e shpërdoroi goditjen nga pika e bardhë dhe më pas shpërtheu në lot.

Cristiano Ronaldo

Paraqitja e legjendës portugeze është vënë nën vëzhgim pasi ai shpesh mund të shihet duke hasur në probleme për të fituar duelet ajrore, diçka në të cilën ai dikur ishte mjeshtër gjatë kulmit të karrierës. Relevo, megjithatë, raporton se Kampionati Evropian nuk ka gjasa të jetë ‘Last Dance’ i Ronaldos pasi ai është i vendosur të luajë në Kupën e Botës dy vjet më vonë. Ekziston një rekord që ai është ende duke e ndjekur në muzg të karrierës së tij, i cili do ta bënte lojtarin e parë në histori që shfaqet dhe shënon në gjashtë edicione të Kupës së Botës.

Përpara se të shkonte në Gjermani për EURO, ish-ylli i Manchester United dhe Real Madridit shfaqi një formë fantastike në Ligën Saudite, pasi ai shënoi 50 gola në të gjitha garat për Al Nassr.

Ronaldo Pepe Portugali Euro 2024

Superylli do të rikthehet në fushë të premten, ndërsa skuadra e Roberto Martinezit do të përballet me Francën, fituesen e Kupës së Botës 2018, në një përballje çerekfinale të Euro 2024. Ronaldo ka thënë se ky do të jetë kampionati i fundit evropian në karrierën e tij si lojtar, por nuk ka folur për pjesmarrjen e tij në një Botëror tjetër.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit