9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Qeveria sot mban mbledhjen e radhës

- Advertisement -

Sot nga ora 14:30, Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhjen e radhës, të 198-të, ku në rend dite janë një sërë pikash për shqyrtim e miratim.

Në mesin e tyre është edhe shqyrtimi i ratifikimi të marrëveshjes kornizë ushtarake mes Kosovës dhe Turqisë.

Ekzekutivi do të shqyrtojë Projektligjin për Provimin e Maturës Shtetërore, kërkesën e Ministrisë së Administrimit dhe Pushtetit Lokal për ndarjen e mjeteve për subvencionimin e ndërtimit të shtëpive për pjesëtarët e komunitetit pakicë në katër komunat veriore, e disa pika të tjera.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit