1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

Qeveria (Kurti) nuk është shteti

Nga Uk Lushi

 

BE-ja nuk e ka detyrë të publikojë dokumente dhe detaje të dialogut Kosovë-Serbi.

Liderët dhe punëtorët e BE-së nuk janë votuar nga qytetarët e Kosovës.

Qeveria e Kosovës që po flet në emër të qyetarëve e ka obligim të tregojë çfarë është duke biseduar si dhe të publikojë dokumentet me rëndësi jetike për shtetin.

Jotransparenca e Qeverisë Kurti është më e keqe se e krejt qeverive para saj.

Një popull nuk do t’i nënshtrohet një kryeministri.

Juristët argatë të pushtetit janë duke shfytëzuar versione të rrjedhura të dokumenteve si test dhe matje pulsi.

Kjo qasje është në tehun e veprës penale.

Kuvendi i Kosovës duhet të reagojë dhe veprojë. Qeveria nuk është shteti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit