7.7 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Portieri Bekaj: Shqiptarët ishim më shumë, në fushë dhe jashtë saj

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Visar Bekaj, ka shprehur emocionin e tij për ndeshjen e sontme kundër Zvicrës që përfundoi 1:1.

Emocionin më të madh ia ka dhënë numri i madh i shqiptarëve që ishin të pranishëm në stadium.

“Ishte hera e parë që luajta. Shqiptarët ishin më shumë në fushë dhe jashtë saj fushës”, është shprehur Bekaj, njofton KlanKosova.tv.

Sa i përket moskualifikimit në EURO 2024, Bekaj ka thënë se Kombëtares së Kosovës i mungon vetëm përvoja.

“Besoj që sezonin tjetër me një freskim më të mirë… Përvoja na duhet dhe kur ta fitojmë atë dhe të kualifikohemi shpejt në Evropian”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit