7.1 C
New York
Sunday, April 2, 2023

Buy now

Peja fiton bindshëm ndaj Vëllaznimit

Peja ka vazhduar me formë të mirë pas emërimit të trajnerit të ri, ku kësaj radhe mundi bindshëm Vëllaznimin 127:80 (41:18, 28:23, 33:23, 25:16), në xhiron e 25-të të Prince Caffe Superligës.

Verdhezinjtë e nisën sfidën për mrekulli dhe qysh në çerekun e parë u shkëputën duke e fituar këtë pjesë 41:18. Kjo ju mjaftoi për vazhdimin e ndeshjes, ku ruajtën epërsinë, madje vetëm sa e shtuan për të triumfuar në fund 127:80.

Te Peja shtatë basketbollistë shënuan pikë dyshifrore ndërsa më i miri ishte Larry Thomas me 21 pikë, katër kërcime e shtatë asistime, kurse te mysafirët më i miri ishte Damondte Dodd me 21 pikë e 11 kërcime.

Verdhezinjtë kanë 18 fitore e shtatë humbje, ndërsa kuqezinjtë tetë fitore e 17 humbje.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit