27.1 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Osmani: Shqiptarët e Amerikës janë ura më e fuqishme e aleancës së Kosovës me ShBA-në

- Advertisement -

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me shqiptarët në Amerikë e cila tha se janë ura e fuqishme e aleancës së Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Kënaqësi t’i takoja në Teksas dhe t’i përgëzoj për të arriturat e tyre të jashtëzakonshme”, ka thënë Osmani.

Postimi i plotë:

Shqiptarët e Amerikës janë ura më e fuqishme e aleancës së Kosovës me SHBA-të. Kënaqësi t’i takoja në Teksas dhe t’i përgëzoj për të arriturat e tyre të jashtëzakonshme.

Përgjatë kohërave sfiduese, ata ishin dhe janë ambasadorë të Kosovës, avokatë të kauzave tona dhe përkrahës të vendosur të aspiratave tona kombëtare.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit