-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Oprah Winfrey zbulon librin që i ndryshoi jetën: I dha fjalë dhimbjes sime

“Isha 15 vjeç kur lexova librin tim të parë me një hero me ngjyrë, librin e Maya Angelou-s. Edhe e gjithë bota u shpërbë. I dha fjalë dhimbjes dhe konfuzionit tim për përdhunimin në moshën 9-vjeçare”.

Winfrey vazhdoi duke shpjeguar se përpara se të lexonte librin ajo nuk e dinte “që kishte gjuhë, se kishte fjalë për atë që ndodhi, ose se ndonjë person tjetër në Tokë e kishte përjetuar atë”, duke shtuar: “Kjo është fuqia e librave”.

Kujtojmë që Maya Angelou vdiq në vitin 2014 në moshën 86-vjeçare.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit