4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Mbi 2600 vetura me targa ilegale janë kthyer në ‘RKS’ deri më tani në veri

Nga 1 nëntori e deri më dje në mbrëmje, 1762 vetura kanë hequr target ilegale të Serbië dhe janë riregjistruar me targa RKS.

Kështu ka bërë të ditur për lajmi.net zv/drejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani.

Ai tutje ka shtuar se para 1 nëntorit ishin regjistruar rreth 850 vetura.

Afati për regjistrimin e veturave me targa të ligjshme të Republikës së Kosovës përfundon më 1 dhjetor.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit