20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

“Marshi për Drejtësi”, Qindra autobusë nisen drejt Prishtinës

Qindra autobusë nga qytete të ndryshme të Kosovës, janë nisur në drejtim të Prishtinës.

Qytetarë të shumtë kanë publikuar fotografi në Facebook, të cilët njoftojnë për pjesmarrjen e tyre në “Marshin për Drejtësi”, një ditë para fillimit të procesit gjyqësore ndaj ish krerëve të UÇK-së në Hagë.

Platforma “Liria ka Emër”, që po organizon këtë marsh pret pjesmarrje masive të qytetarëve.

Është paralajmëruar ardhje e qytetarëve të Shqipërisë edhe nga Tropoja dhe vise tjera shqiptare.

https://fb.watch/jF3PbEaIZi/

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit