25.7 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Kurti bën homazhe para arkivolit të Ismail Kadaresë

- Advertisement -

Në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit në Tiranë po mbahen homazhet publike në nderim të Ismail Kadaresë, shkrimtarit më të madh shqiptar që vdiq të hënën në moshën 88-vjeçare.

Në mesin e shumë personave, homazhe ka bërë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Në Tiranë, Kurti ka shkuar me disa nga ministrat: Arben Vitia, Xhelal Sveçla, Hajrulla Çeku, Arbërie Nagavci, Donika Gërvalla- Schwarz.

Para Kurtit homazhe kanë bërë deputetët e Grupit Parlamentar të VV’së.

Kadare varroset sot në Varrezat e Tufinës në Tiranë.

Shqipëria ishte në zi kombëtare dje dhe sot, ndërsa Kosova sot. /EO/

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit