25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Kreu i PDK-së komenton intervistën e Thaçit, tregon edhe për bisedat me ish-krerët në Hagë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi në një intervistë për Lajmi.net ka komentuar intervistën e ish-presidentit, Hashim Thaçi nga Haga.

Ai ka thënë se ishte një intervistë emocionuese për të gjithë përkrahësit e tij, simpatizuesit e bashkëpunëtorët e jo vetëm ata, pore dhe njerëzit jashtë ngjyrave politike.

Krasniqi tha se në atë intervistë edhe njëherë Thaçi dëshmoi që është njeri vizionar pasi flet më shumë për të ardhmen se të kaluarën.

“Intervista ka qenë emocionuesi për ne të gjithë ne që e njohim, votuesit, simpatizuesit por edhe njerëzit përtej ngjyrimeve politike që i mbështesin sot, jo  vetëm zotin Thaçi, zotin Veseli por të gjithë udhëheqësit e UÇK-së, por ajo që e kisha theksu, edhe në atë intervistë zoti Thaçi del vizionarë, një njeri që flet më shumë për të ardhmen sesa që flasim shumica e politikanëve në Kosovës”, ka thënë ai.

Krasniqi, ka folur edhe për mundësinë që ish-krerët e PDK-së, Hashim Thaçi e Kadri Veseli, të kthehen në krye të partisë.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit