7.1 C
New York
Sunday, April 2, 2023

Buy now

KEK-u hap ankand për shitjen e 50 mijë tonë thëngjill

KEK-u ka shpallur ankand publik për shitjen e thëngjillit në dy llote.

Në llotin e parë, sasia për shitje është 35,000 tonë, ndërsa në të dytin, 15,000 tonë.

Këtë e ka bërë të ditur për Klan Kosovën, zëdhënësi i KEK-ut, Skender Bucolli.

Bucolli tha se KEK-u planifikon që në të ardhmen po ashtu të sigurojë një sasi (shitje me pakicë, njëjtë si vitin paraprak) për biznese dhe amvisëri

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit