1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Izraeli dhe Zvicra ndajnë pikët

Izraeli dhe Zvicra kanë barazuar në kuadër grupit I të kualifikimeve për Euro 2024.

Ruben Vargas kaloi zviceranët në epërsi në minutën e 36-të të takimit.

Mirëpo izraelitët arritën të kthehen në lojë në minutën e 88-të përmes golit të Shon Ëeissmanit.

Kur kanë mbetur edhe dy xhiro, Zvicra ka 16 pikë në vendin e parë, sa ka edhe Rumania, Izraeli është i treti me 12 pikë, teksa Kosova është e katërta me dhjetë pikë.

Edhe pse Kosova e ka tepër vështirë të imagjinueshme që të kualifikohet, teorikisht ekzistojnë gjasat që ajo të shkojë tutje.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit