4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

“Investoni në Kosovë. Investoni tani”/ Kurti fton mërgimtarët për investim në Kosovë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka njoftuar se ankandi i parë për Energji të Ripërtëritshme Solare me kapacitet 100 MW vazhdon të jetë i hapur deri në janar 2024.

“E kemi prioritet modernizimin dhe përmirësimin e kapaciteteve në sektorin e energjisë. Synimi ynë është zhvillimi i burimeve të ripërtëritshme të energjisë. Oferta jonë për investitorë të interesuar është një proces i drejtë dhe transparent, me kritere tërheqëse investuese që përfshijnë.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit