9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Hamza: Radojçiqi i ndërtoi vilat viteve të fundit, dihet kush foli në telefon me të

- Advertisement -

Bedri Hamza thotë se sovraniteti në veri është shtrirë në vitin 2011.

“Në 2011 është vendosë sovraniteti, kur janë vendosë dogana në Jarinjë dhe Bërnjak. Targat është mirë që është zbatu por e dimë që problem me targa dhe shumë probleme tjera, ne e dimë që problem është Vuciqi, por realisht qeveria e Kosovës me veprimet e veta për disa poenë politik i solli dëm Kosovës.

Kemi sanksione, jemi në regres. Mund t’i quajmë edhe masa, kemi sanksione, nëse shikojmë kronologjinë, marrëveshjet e reja i kanë ndryshu marrëveshjet paraprake, për shembull atë të vitit 2013.

Nëse i referohemi dy letrave të presidentëve amerikanë, Trump dhe Biden në këto dy letra qartë thuhet se njohja reciproke nuk është në tavolinë.

Radojciqi vilat i ka bë viteve të fundit.

Kush ka folë me të edhe pasi që është futë në listën e zezë. Ka dallim”, thotë ai në Klan Kosova.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit