20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Grenell i reagon Menendezit: Pse asgjë s’thatë për Hashim Thaçin?

Në lidhje me raportimin  në Komisionin për Marrëdhënie me Jashtë në Senatin amerikan, ka reaguar edhe ish-diplomat amerikan, Richard Grenell, i cili Kryesuesit Bob Menendez, iu drejtua me një pyetje: “Pse sot asgjë për ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin”.

Aleati ynë i NATO-s, Shqiptëria, e ka një Kryeministër tejet të palumtur për atë se si Evropa dhe Haga (Jack Smith) e kanë trajtuar Presidentin Thaçi (të cilin Joe Biden e ka quajtur George Washington)”, ka shkruar Grenell në rrjetin e tij në Twitter.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit